نگهداری از تابلو تبلیغاتی

10 نکته کلیدی نگهداری از تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی که سفارش داده اید و هم اکنون بر سر درب فروشگاه یا مغازه شما نصب است،  نیاز به مراقبت دارد اما چه نکاتی را باید در نگهداری و مراقبت از تابلو ها رعایت کنیم؟ تابلوهای تبلیغاتی در انواع چلنیوم، استیل، لبه سوئدی، پلاستیکی و … طراحی می شوند که هر کدام روش مراقبت خود را دارند. در این صفحه از وب سایت تابلو سازی پارسیان ، 10 نکته کلیدی نگهداری از تابلو های تبلیغاتی را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های تابلوهای تبلیغاتی مقاوم

در زمان سفارش تابلو تبلیغاتی لازم است مواردی همچون ضد خوردگی و ضد رنگ زدگی تابلو را بررسی کنید تا بتوانید برای سال های طولانی از آن تابلو استفاده کنید. یک تابلو تبلیغاتی مقاوم علاوه بر اینکه در برابر عوامل محیطی مختلف همچون بارندگی و نور خورشید مقاوم است، در برابر سرما، وزش باد و گرما نیز مقاومت خوبی دارد و با گذشت زمان دچار تغییر رنگ یا کدر و مات شدن رنگ ها نمی شود.

تابلوهای تبلیغاتی دارای مدل های مختلفی هستند که پرطرفدارترین و مقاوم ترین آن ها شامل تابلو کریستال، لبه سوئدی، پانچ، وکیوم و … می باشند. با خرید این مدل تابلو ها می توانید نور پردازی را هم اجرا کنید و علاوه بر اینکه مطمئن می شوید تابلو شما مقاوم است، از نظر زیبایی هم می تواند توجه رهگذاران و مشتریان را جلب کند.

نگهداری از تابلو تبلیغاتی

10 نکته کلیدی نگهداری از تابلو های تبلیغاتی

بعد از سفارش تابلو تبلیغاتی، لازم است برای نصب و نگهداری آن یکسری نکات را یادتان باشد که در این بخش به چند مورد از نکات مهم اشاره می کنیم :

شستشو روشی برای نگهداری از تابلو استیل، چلنیوم و لبه سوئدی

در شهرهای بزرگی مثل تهران و اصفهان که آلودگی بالایی دارند، تابلوهای تبلیغاتی زودتر کثیف می شوند و نیاز به شستشو دارند مخصوصا تابلوهای رنگ روشن که کثیفی ها را بیشتر نشان می دهند.

تابلو کثیف و تغییر رنگ داده برای مشتریان هیچ جذابیتی ندارد و می تواند تاثیر منفی هم روی کسب و کار شما داشته باشد. پس اگر تابلو تبلیغاتی شما آلوده شده است، بهتر است آن را شستشو دهید.

برای شستشوی تابلو تبلیغاتی خود یکی از دو روش دستی و راپل را می توانید انتخاب کنید. در روش دستی، با استفاده از مواد شوینده و آب، سطح تابلو تمیز می شود و در روش راپل نیز راپل کاران با ابزارهای مخصوص، سطح تابلو را شستشو می دهند.

رقیق کردن مواد شوینده برای شستشوی دستی

برای شستن سطح تابلوی تبلیغاتی باید از مواد شوینده کم قدرت و رقیق استفاده کنید و به کار بردن سفید کننده، جرم گیر و وایتکس به هیچ عنوان توصیه نمی شود. مایع ظرفشویی انتخاب خوبی است و باید مقداری از آن را داخل سطح پر از آب بریزید و سپس با استفاده از دستمال، کف را روی تابلو بکشید و بعد از آن با یک دستمال خشک، کف را تمیز کنید.

عدم فشار به تابلو

برای شستن تابلو هیچ فشاری روی سطح وارد نکنید مخصوصا تابلو هایی که زیاد مقاوم نیستند مثل مدل های پلاستیکی، ممکن است با فشار دست شما آسیب ببینید. بعضی تابلوهای تبلیغاتی همچون چلنیوم، ضد خط و خش هستند اما در اثر استفاده نادرست ممکن است زیبایی و مقاومت خود را از دست بدهند.

انتخاب دستمال با جنس مناسب

برای نگهداری از تابلوهای تبلیغاتی و تمیزکاری آنها، دستمال هایی با جنس زبر و خشن انتخاب مناسبی نیستند زیرا ممکن است روی سطح خط و خش ایجاد کنند.

شستشو به روش راپل برای نگهداری از تابلو لبه سوئدی، استیل و چلنیوم 

شما می توانید برای تمیز کردن و نگهداری بهتر از تابلو تبلیغاتی خود، هر چند ماه یکبار به روش راپل آن را شستشو دهید. راپل کاران، عملیات نماشویی را در ارتفاع انجام می دهند و برای تمیز کردن تابلو تبلیغاتی نیز می توان از آنها کمک گرفت.

خطر برق گرفتگی در نگهداری از تابلو چلنیوم و تابلوهای کابل کشی شده

برای نگهداری و تمیز کردن تابلو مغازه خود مواظب اتصالات برقی باشید. برای رفع خطر، توصیه می شود که برق تابلو را قطع کنید و سپس آن را شستشو دهید.

نگهداری از تابلو تبلیغاتی

استفاده از اسپری ضد زنگ

اگر جنس تابلو شما از نوع ضد زنگ نیست، می توانید برای جلوگیری از زنگ زدگی تابلو از اسپری ضد زنگ استفاده کنید. این اسپری به صورت بی رنگ هم موجود است که با قرار گرفتن روی سطوح آهنی و فلزی، مانع از زنگ زدگی آنها در برابر عواملی همچون رطوبت و نور خورشید می شود.

استفاده نکردن از شوینده های حاوی کلر برای نگهداری از تابلو چلنیوم، لبه سوئدی و ..

از شوینده های حاوی کلر برای تمیز کردن تابلو تبلیغاتی استفاده نکنید زیرا موجب آسیب رساندن به سطح تابلو می شوند.

تعمیر و تعویض تابلو های تبلیغاتی

ممکن است بعد از مدتی استفاده از تابلو تبلیغاتی بخواهید آن را تعویض کنید و یا امکان دارد تابلو شما نیاز به تعمیر داشته باشد. در برخی تابلو های نیاز به تعمیر و تعویض، حروف آن ریزش پیدا کرده اند یا در بعضی تابلو ها، حروف فلزی نیاز به تعمیر دارند.

توصیه می شود با رعایت نکات شستشو و نگهداری، مانع از آسیب دیدگی تابلو تبلیغاتی خود شوید. مواظب باشید که اجسامی مثل توپ یا سنگ به تابلو برخورد نکنند و آن را در ارتفاع مناسب نصب کنید.

اما اگر تابلو شما نیاز به تعمیر دارد، بسته به اینکه کدام قسمت آسیب دیده است تعمیرکار آن را باز می کند و پس از بررسی میزان خرابی و آسیب دیدگی، اقدام به تعمیر می کند.

نگهداری از سیستم نورپردازی تابلو های تبلیغاتی

اگر تابلو شما نورپردازی دارد، باید بیشتر مراقب آن باشید. برای نورپردازی این تابلو ها، لامپ های اس ام دی گزینه بهتری هستند زیرا مصرف برق زیادی ندارند و در طولانی مدت در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

نورپردازی تابلوهای تبلیغاتی باید با محل نصب، شکل، رنگ و مشخصات ظاهری تابلو هماهنگی داشته باشد و باعث ایجاد نور خیره کننده و اذیت کننده نشود. ممکن است نور زیاد تابلو تبلیغاتی باعث مشکل در رانندگی مردم شود و روی حمل و نقل و خدمات شهری تاثیر منفی بگذارد.

برای اطلاع از جدید ترین قیمت های انواع تابلو و مشاوره جهت نصب و راه اندازی انواع تابلو با ما تماس بگیرید

نصب تابلو تبلیغاتی در ارتفاع مناسب

محلی که برای نصب تابلو تبلیغاتی در نظر گرفته اید، در طول عمر آن تاثیر گذار است برای مثال اگر تابلو قرار است در منطقه ای با شرایط آب و هوایی طوفانی و با بارندگی شدید نصب شود، نیاز به تابلویی با جنس مواد سازگار با این شرایط می باشد و علاوه بر آن باید در نصب تابلو نیز محکم کاری های لازم انجام شود و با جوش کاری قوی و استفاده از تجهیرات ایمن، تابلو را اصولی و محکم در جای خود قرار داد.

اطمینان از ضد خش و ضد آب بودن تابلو

در مورد ضد آب و ضد خش بودن تابلو تبلیغاتی از فروشنده سوال کنید زیرا ممکن است تابلو شما ضد آب نباشد و با شستن آن، آسیب وارد شود.

در پایان، بعضی نکات مهم دیگر در نگهداری از تابلو لبه سوئدی، چلنیوم، استیل و … عبارتند از :

  • برای نصب تابلو تبلیغاتی توجه داشته باشید که از سطح دیوار بزرگ تر نباشد.
  • تابلو تبلیغاتی نباید روی تابلو و بنرهای قبلی نصب شود.
  • نصب تابلو نباید روی سطوح دارای شیب و تراس خانه انجام شود.

نگهداری از تابلو تبلیغاتی

سوالات شما

  • آیا تابلو تبلیغاتی قابل شستشو است ؟

شما می توانید با رعایت نکاتی که در این مطلب توضیح داده شد، تابلو مغازه خود را به روش دستی و یا با کمک گرفتن از راپل کاران شستشو دهید.

  • چگونه از سوختن لامپ های نورپردازی تابلو تبلیغاتی جلوگیری کنیم ؟

برای نورپردازی تابلو تبلیغاتی بهتر است از لامپ های اس ام دی استفاده شود که طول عمر بالاتر و مصرف انرژی کمتری دارند. اگر لامپ های تابلو شما سوخته است، می توانید اقدام به تعویض آنها کنید.

  • چگونه مانع از زنگ زدن تابلو تبلیغاتی شویم ؟

اکثر متریال های به کار رفته در ساخت تابلو تبلیغاتی ضد زنگ هستند اما اگر تابلو شما ضد زنگ نیست، می توانید از اسپری ضد زنگ کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش انواع تابلو های تبلیغاتی برای مشاغل مختلف

سفارش تابلو دفتر وکالت

سفارش تابلو کارواش

سفارش تابلو سوپر مارکت